Człowiek potrzebuje trudności;
są niezbędne dla zdrowia.
Carl Jung
Nasz Zespół
Fizjoterapeuci / SI
mgr Agata Mulik
Studia z zakresu Pedagogiki Specjalnej ukończyła na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w specjalności – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz surdopedagogika z terapią pedagogiczną. Tytuł terapeuty integracji sensorycznej uzyskała na studiach podyplomowych w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie. Swoje kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu na stanowisku terapeuty pedagogicznego, następnie w przedszkolu ogólnodostępnym jako nauczyciel wspomagający. 2 lata pełniła role nauczyciela wychowawcy w grupie przedszkolnej, najpierw 3-latków, następnie 4-latków. Aktualnie pracuje jako nauczyciel wspomagający 6-latka z zespołem Aspergera.
W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do rozwoju dziecka, skupiając się na tym, aby każdy mały człowiek mógł poznawać świat poprzez zmysły, emocje i indywidualne doświadczenia. Dostosowuje się także do swoistych potrzeb i możliwości każdego dziecka.
Nieustannie doskonali swój warsztat pracy poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach m. in Terapia Ręki, Trening Umiejętności Społecznych. Z ramienia NSPPP Synapsis ukończyła szkolenie na temat: “Narzędzie M-CHAT-R/F- praktyczne zastosowanie w monitorowaniu i rozwoju dziecka.” Ostatnio ukończyła dwa szkolenia rozwijające umiejętności z zakresu integracji sensorycznej: Smykomultisensoryka oraz cześć pierwsza Integracji odruchów dynamicznych i posturalnych w Międzynarodowym Instytucie dr Svetlany Masgutovej w Warszawie. Aktualnie uczy się także w medycznej szkole policealnej na kierunku technik masażysta.
mgr Miłosława Szupiluk
Absolwentka studiów licencjackich z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz studiów magisterskich z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Kwalifikacje z zakresu integracji sensorycznej zdobyła w trakcie studiów podyplomowych w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie.
Aktualnie pracuje jako nauczycielka współorganizująca proces kształcenia ucznia o orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz pedagog specjalny w warszawskim przedszkolu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała jako terapeutka indywidualna ucznia z Zespołem Aspergera oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej pracując wolontariacko w metodzie rozwojowej 3i. Na pierwszym miejscu stawia zindywidualizowane podejście do każdego dziecka. Swoją pracę terapeutyczną opiera na zbudowaniu pozytywnej relacji zarówno z dzieckiem jak i rodzicem.
Wybrane kursy i szkolenia:
– Narzędzie M-CHAT-R/F – praktyczne zastosowanie w monitorowaniu rozwoju dziecka
– Elementy metody Verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, cz. I
– Warsztaty arteterapii – prawopółkulowe malowanie intuicyjne
W Centrum Mali Mówcy zajmuje się:
– prowadzeniem terapii integracji sensorycznej,
– diagnozą procesów integracji sensorycznej,
– prowadzeniem konsultacji z zakresu integracji sensorycznej.
Aleksandra Beata Siejbik
Terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta Integracji Bilateralnej, trener Smykomultisensoryki®️ oraz specjalista w zakresie kinesiotapingu dzieci.
Ukończyła studia podyplomowe w Akademii Integracji Sensorycznej w Warszawie. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem koncentruje się na pracy z dziećmi od pierwszych miesięcy życia oraz wspiera ich rozwój. Jest również absolwentką studiów licencjackich na kierunku filologia polska.
Oprócz specjalizacji w Integracji Sensorycznej, Aleksandra jest terapeutą Integracji Bilateralnej (BI), co stanowi doskonałe uzupełnienie różnorodnych terapii ruchowych, pedagogicznych oraz logopedycznych. Prowadzi zajęcia w ramach programu Smykomultisensoryki®️, który jest skierowany do niemowląt i dzieci, oparty na założeniach teorii Integracji Sensorycznej i uwzględniający wszystkie systemy zmysłowe. Ukończyła także kurs Kinesiotaping SI – plastrowanie dynamiczne wspomagające procesy Integracji Sensorycznej u dzieci w wieku od 0 do 18 lat.
W Centrum Mali Mówcy zajmuje się:
– prowadzeniem terapii integracji sensorycznej,
– diagnozą procesów integracji sensorycznej,
– prowadzeniem konsultacji z zakresu integracji sensorycznej.